ČMN vítá nového předsedu dozorčí rady

Skupina ČMN dnes oznámila jmenování nového předsedy dozorčí rady, pana Richarda Britten-Longa. Čerstvá posila v dozorčí radě přináší hluboké mezinárodní zkušenosti jak v oblasti strukturování a umisťování dluhových cenných papírů včetně sekuritizace a prodeje, tak v oblasti akvizic a správy nemovitostí.

Richard Britten-Long strávil většinu své 50leté kariéry v investičním bankovnictví se specializací na financování nemovitostí a správu fondů. Byl zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Wichford Property Management, společného podniku jeho společnosti Laird Finance Group a J O Hambro Capital Management s portfoliem komerčních nemovitostí v hodnotě více než 1 miliardy liber (30 miliard Kč), jež byly pronajímány výhradně státním institucím ve Velké Británii a kontinentální Evropě. Společnost Wichford Plc (RDI Reit) byla plně kótována na londýnské burze cenných papírů a v roce 2008 ji na vrcholu trhu převzala jihoafrická investiční skupina.

„Když jsem byl požádán, abych zvážil svůj vstup do ČMN jako předseda dozorčí rady, okamžitě mě zaujala energie, odhodlání a schopnosti zakladatelů této dynamické, avšak rizikově averzní organizace. Byl jsem ohromen téměř všemi aspekty společnosti, počínaje procesy rozhodování o transakcích a investicích až po strategii správy nemovitostí doplněnou bezvadnými finančními schopnostmi,“ řekl Britten-Long. „Mým závěrem je, že se ČMN vyvinula ve společnost s vynikajícím růstovým potenciálem a s propracovaným obchodním modelem a je mi ctí být její součástí.“

Českomoravská Nemovitostní (ČMN) je česká realitní společnost založená v roce 2016. Specializuje se na dlouhodobé investice a správu dobře situovaných komerčních nemovitostí prémiové kvality. Její strategie je založena na konzistentním generování zisku na základě stabilních příjmů z pronájmu. Celková hodnota spravovaného majetku činí více než 13,5 miliardy Kč a celková pronajímatelná plocha dosáhla téměř 150 000 m². V uplynulém roce se ČMN podílela na akvizicích největších transakcí v realitním sektoru v České republice.

„Richard přinese do společnosti další perspektivu. Vítáme zkušeného odborníka s mezinárodním renomé, který pomůže skupině ČMN v dalším rozvoji,“ uvedl předseda představenstva Radek Stacha.

X