Českomoravská Nemovitostní koupila další miliardovou budovu

Novou nemovitostí v portfoliu Českomoravské Nemovitostní je BLOX v pražských Dejvicích. Hodnota transakce přesahuje dvě miliardy korun.      

Praha, Česká republika, 18. 9. 2019 – Budova, ve které sídlí internetový gigant Amazon nebo softwarová společnost CertiCon, má nového majitele. Administrativní budovu od společnosti CFH koupila Českomoravská Nemovitostní. Realitní holding Českomoravská Nemovitostní se specializuje zejména na nákup atraktivních pražských kancelářských budov. Letos již společnost koupila například Crystal na pražských Vinohradech.

Udržitelná a společensky odpovědná budova ve skvělé lokalitě

Administrativní budova BLOX se nachází na Evropské ulici v pražských Dejvicích a její pronajímatelná plocha přesahuje  21 000 m². Budova má nejvyšší certifikaci BREEAM – OUTSTANDING. Je navržena tak, aby splňovala ta nejpřísnější kritéria svých nájemců.

Při stavbě budovy byl důraz kladen jak na kvalitu a efektivitu kancelářských prostor, tak i na minimalizaci nákladů pro samotný provoz objektu. Kromě kancelářské plochy jsou v objektu zastoupeny i obchodní plochy třídy A. To znamená, že v budově jsou ty nejmodernější standardy typu sedmi osobních výtahů, otvíratelných oken, samostatného ovládání klimatizace i vnějších žaluzií či inteligentního systému řízení budovy.

„BLOX je typ budovy, která nám přesně zapadá do portfolia. Jde hlavně o její výjimečnou dostupnost jak do centra Prahy, tak na letiště a o její vybavenost nejmodernějšími technologiemi,“ vysvětluje Radek Stacha, předseda představenstva Českomoravské Nemovitostní.

Fasáda budovy připomíná čárový kód

Architektem projektu je renomovaný pražský ateliér DAM architekti, který budovu navrhl tak, aby splňovala veškeré požadavky a mezinárodní standardy. Samotná fasáda budovy má evokovat dojem, že je popsána čárovým kódem, který probíhá vždy po celé výšce podlaží. Tento dojem vytváří netypická úzká a vysoká okna doplněná předstupujícím tmavě šedým obkladem. Budova byla dokončena v roce 2015.

Sedm miliard korun – cíl pro rok 2019

Českomoravská Nemovitostní je ryze českou společností s českým kapitálem, která ve své investiční strategii vychází z analytického přístupu k nemovitostem. Financující bankou byla u projektu BLOX, stejně jako v případě budovy Crystal na Vinohradech, banka ČSOB. Díky této poslední transakci se plocha, kterou spravuje Českomoravská Nemovitostní, přiblížila hranici 60 000 m². V plánu je ještě letos tuto plochu zvětšit. 

„Ke konci roku 2019 počítáme s výrazným nárůstem aktiv holdingu, která by měla překonat hranici sedmi miliard korun. V současné době pracujeme na akvizici dalších nemovitostí, jejichž hodnota se pohybuje nad jednou miliardou korun,“ dodal Radek Stacha.

X