Českomoravská Nemovitostní novým majitelem sídla Nestlé

Českomoravská Nemovitostní získává do svého portfolia sídlo nadnárodního koncernu Nestlé. Cena transakce se pohybovala v řádech stamilionů korun, přesnou částku se však obě strany rozhodly nezveřejňovat. ČMN získává tuto moderní prosklenou kancelářskou budovu od developerské skupiny CPI Radovana Vítka. CPI budovu vlastnila od roku 2008, kdy jí koupila od jiného známého českého developera Sekyry za 651 milionů korun.

„Dokončením této transakce hodnota námi vlastněných nemovitostí přesáhla jednu miliardu korun. Je to skvělý výsledek naší intenzivní práce a zároveň velký závazek vůči našim spoluinvestorům, kteří nám celou transakci pomohli kofinancovat,“ říká Radek Stacha, místopředseda představenstva holdingu ČMN.

Tato nemovitost stojí v bývalém průmyslovém areálu modřanské čokoládovny Orion v Praze 4. Budova ve tvaru písmene U s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími má víc než 8 000 m² pronajímatelných ploch. Od roku 2006 je využívána společností Nestlé Česko. Kromě kanceláří pro 350 zaměstnanců, otevřených do prostorného atria plného zeleně, zahrnuje objekt také konferenční a školící centrum. Budova dále disponuje prostornou venkovní terasou, jídelnou pro zaměstnance, firemní prodejnou a prostory pro technické zázemí.

Českomoravská Nemovitostní je realitní holding, který se zaměřuje na nákup a držbu komerčních nemovitostní v České republice. V tomto segmentu cílí zejména na kancelářské budovy, které vnímá jako dobře predikovatelné a konzistentní z pohledu generování nájemních výnosů.

X