ČNB schválila další prospekt holdingu Českomoravská Nemovitostní

Česká národní banka (ČNB) schválila prospekt v maximální výši 1,5 miliardy korun s celkovou dobou trvání 10 let Českomoravské Projektové II., která je součástí holdingové společnosti Českomoravská Nemovitostní (ČMN).

Praha, Česká republika, 19. 7. 2019 – ČMN je zaměřena na nákup komerčních nemovitosti ve velkých městech a zároveň z pohledu nájemníků na významné národní i nadnárodní hráče. Celková pronajímatelná plocha budov vlastněných ČMN je 40 000 m², obsazenost je 97 procent. Ke konci června 2019 dosahuje hodnota aktiv společnosti bezmála 3,5 miliard korun.

Čerstvou emisí si Českomoravská Projektová II. hodlá zajistit financování realitních akvizic až na dalších deset let dopředu. „Objem 1,5 miliardy je stropovou částkou, počet konkrétních emisí a jejich objem bude vycházet z projektů, které se chystáme realizovat a informovat o nich budeme jak investory, tak ČNB dle požadavků regulátora,“ řekl Radek Stacha, předseda představenstva ČMN.

Prestižní budovy po celé Praze

V roce 2018 získala ČMN do svého pražského portfolia kancelářský objekt na Pekařské, kde sídlí společnost Volkswagen Financial Services, centrálu Nestlé na ulici Mezi Vodami a polyfunkční nemovitost na Václavském náměstí. Jako poslední rozšířila své portfolio o administrativní budovu Crystal v pražských Vinohradech.

„Při výběru nemovitostí klademe důraz především na dlouhodobý investiční horizont a bonitu nájemníků v jednotlivých nemovitostech,“ vysvětluje Stacha.

Nákup dalších nemovitostí v řádu týdnů

Českomoravská Nemovitostní je ryze česká společnost s českým kapitálem. Ve své investiční strategii vychází výhradně z analytického přístupu, kdy u každého potenciálního nákupu či prodeje detailně prověří a zváží všechny ekonomické, právní, účetní a technické ukazatele.

„V současné době pracujeme na akvizici hned několika nemovitostí, hodnota každé z nich se pohybuje nad jednou miliardou korun. Cílem pro rok 2019 je bilanční suma přesahující sedm miliard korun. Do konce roku plánujeme dokončit dvě až tři další akvizice,“ dodává Stacha.

X