Fond NEMO kupuje kancelářskou budovu v Karlíně

Nemovitostní fond NEMO do svého portfolia získal další kancelářskou budovu. Jedná se o Apeiron, známý také pod názvem Rubín, v pražském Karlíně. Hodnota portfolia fondu NEMO díky této akvizici přesáhla dvě miliardy korun.

Nemovitostní fond NEMO zaměřující se převážně na kancelářské projekty v Praze tak zvýšil plochu svých komerčních budov na téměř 30 000 m². Zakladatelem fondu je realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN).

Budova Apeiron splňuje veškerá kritéria, která fond NEMO v rámci své investiční strategie vyžaduje. Kromě toho pražský Karlín je lokalita s dynamickým rozvojem a velmi nízkým rizikem vzhledem k její atraktivitě pro nájemníky,“ říká Josef Eim, místopředseda představenstva realitní skupiny ČMN.

Kancelářská budova Apeiron se skvělou dostupností

Tato moderní osmipodlažní kancelářská budova nacházející se přímo na stanici metra Křižíkova nabízí kanceláře na ploše více než 12 000 m² s perfektní dopravní dostupností všemi typy dopravy. Architektonický návrh budovy je dílem architekta Václava Aulického, který se do širšího povědomí zapsal návrhem Žižkovské televizní věže. V roce 2019 prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí. Mezi největší nájemce zde patří společnosti SWIETELSKY Stavební, státní společnost OTE nebo světoznámá firma Ericsson.

Zhodnocení fondu převyšující inflaci

Fond NEMO, jehož cílem je dlouhodobě přinášet svým investorům zisk o 1 až 2 procentní body nad míru inflace, patří mezi nejvýkonnější retailové nemovitostní fondy. Rozšíření portfolia fondu NEMO přinese jeho investorům vyšší míru diverzifikace, a zároveň pozitivní vliv na výkonnost fondu

Součástí portfolia fondu jsou aktuálně čtyři kancelářské budovy situované v Praze. Mimo nově získanou budovu Apeiron se se jedná o budovu centrály společnosti Nestlé v Modřanech, osmipodlažní dům v horní části Václavského náměstí a polyfunkční kancelářský objekt na ulici Pekařská v západní části Prahy. Mezi největší nájemce budov v rámci portfolia fondu patří společnosti Nestlé nebo Siemens. 

Fond NEMO

Fond NEMO investuje především do projektů v Praze, které mají konzistentní a dlouhodobě udržitelný potenciál nájemního výnosu. Jedná se již o fungující projekty s kvalitními nájemci a s co nejdelší smluvní dobou nájmu. Do fondu lze investovat již od 500 korun a za svou více než dvouletou historii si v průměru udržuje zhodnocení nad 4,5 % ročně, a to bez jediného ztrátového měsíce.

X